ZWYCIĘSTWO W MECZU NA SZCZYCIE

Wiecie lub nie, ale od grudnia 2012 prowadzę drużynę rocznika 2000 w Towarzystwie Sportowym Wisła Kraków.
W ubiegłym sezonie udało nam się zdobyć tytuł Mistrza Małopolski, a w bieżącym, jesteśmy na dobrej drodze by ten tytuł obronić.
Co najważniejsze Chłopcy trenując codziennie robią ogromne postępy i bardzo ciekaw jestem ich postawy podczas ćwierćfinałów mistrzostw Polski, a warto dodać że będą to dla nas pierwsze rozgrywki na szczeblu centralnym.

Młodzieżowa koszykówka w Małopolsce na tę chwilę nieco odbiega poziomem od najlepszych województw w Polsce, ale nie zmienia to faktu, że mecze na szczycie tabeli zawsze mają większy charakter gatunkowy. Takim spotkaniem był nasz wyjazdowy pojedynek w Limanowej, który rozegraliśmy w ubiegłą sobotę. Przedostatni w sezonie regularnym mecz Młodzików, był meczem na który czekaliśmy i do którego przygotowywaliśmy się od pamiętnego Święta Koszykówki, czyli meczu pomiędzy Wisłą a MKS’em z poprzedniej rundy rozgrywek, wtedy w Krakowie spotkanie zostało okraszone pokazami wsadów, występami cheerleaders i przyciągnęło na trybuny niespotykaną w tej kategorii wiekowej ilość kibiców.

Do Limanowej jechaliśmy bojowo nastawieni, co było widać od pierwszych minut spotkania, gdyż narzuciliśmy „wysokie obroty” temu spotkaniu. Duże słowa pochwały dla moich chłopców za obronę, gdyby nie faule i rzuty osobiste rywali niewykluczone że przeciwnik nie wyszedłby z 10 punktów po pierwszej połowie. Jestem dumny z Chłopców, szczególnie że rok temu o tej porze wygraliśmy w Limanowej po dogrywce, więc widać jaki Smoki zrobiły progres przez ostatnie 12 miesięcy. Wisienkami na torcie były składne, przygotowane akcje zakończone celnymi trójkami, oraz celny rzut Dominika Krakowiaka z połowy boiska, który wpadł do kosza równo z końcową syreną.
Nie popadamy jednak w euforię, gdyż przed nami ostatni mecz sezonu regularnego w najbliższą sobotę z Regisem Wieliczka.

Zaczynamy o godzinie 10 na hali treningowej Wisły. Bądźcie z nami!!!!

MKS Bank Spółdzielczy Limanowa – TS Wisła Kraków 33-99 (13:19 , 2:21 , 10:29 , 8:30)

Punkty: Wierzba 22, Krakowiak 19, Budzyński 17, Kasperczyk 11, Maciejak 7, Macheta 7, Szydlak 6, Chlanda 4, Smagowicz 4, Wojnarowski 2, Janiszewski, Mikołajczyk